Rudens

  • 17.10.2023
Kad vasara tuvojas savam noslēgumam, jāsāk domāt par sava auto un arī sevis sagatavošanu rudens sezonai. Ja tas būs izdarīts, tad pēc tam būs vieglāk pāriet uz ziemas sezonu.

Tātad, ar ko sāksim?

Pirmais būtu pārbaudīt automašīnas vispārējo tehnisko stāvokli. Tā kā vakari sāk kļūt tumši, tad noteikti jāpārbauda, vai deg visas lampas, varbūt tās ir nepieciešams noregulēt, lai tiktu nodrošināta laba ceļa redzamība.

Ņemot vērā, ka rudens laikā pastiprinās lietus iespējamība, tad ir ļoti būtiski, lai logu tīrītāju slotiņas savu funkciju veiktu kvalitatīvi, tāpēc, ja pārbaudes laikā konstatē, ka tās ir nodilušas- nomaini.

Pārliecinies, vai ar šķidrumiem viss ir kārtībā- pārbaudi eļļas, bremžu eļļas un motora eļļas līmeņus. Neaizmirsti arī par logu mazgāšanas līdzekli, ja ir nepieciešams to papildināt, tad vari sākt domāt par ziemas logu mazgājamā šķidruma iegādi.

Otrais- sāc pielāgoties. Laikapstākļi kļūs mainīgi- lietus veidos lielas peļķes un vējš no kokiem nopūtīs lapas uz braucamās daļas, kuras ceļu var padarīt slidenu. Neaizmirsti- uz šāda ceļa seguma bremzēšanas ceļš pagarinās, kā arī ceļa līkumos ir iespējama sānslīde un automašīnu ir grūtāk savaldīt. Sāc novērtēt situācijas un izvēlies laikapstākļiem atbilstošu ātrumu.

Trešais- ārpus apdzīvotām vietām un diennakts tumšajā laikā ievēro piesardzību.

Rudens ir tas periods, kad visintensīvāk uz ceļiem parādās meža zvēri. Ja dienas gaišajā laikā tos var pamanīt laikus, tad vakara un nakts stundās tas ir apgrūtinoši.  Vakara krēsla jau pati par sevi prasa būt uzmanīgiem uz ceļa, taču, ja pretī brauc automašīna, tad jābūt īpaši piesardzīgiem, jo pretī braucošās automašīnas gaismas var apžilbināt un variet laikus nepamanīt zvērus vai citus šķēršļus uz ceļa. Koncentrējies uz ceļa, nevis uz blakus sēdošajiem automašīnā.

Ceturtais- riepu izvēle.

Mēs taču arī rudenī vairāk nestaigājam vasaras apavos, vai ne? Tieši tāpat ir arī ar automašīnām- rudens ir tas gadalaiks, kad pārvietoties ar vasaras riepām sāk kļūt nedroši, tāpēc ir jādomā par vissezonas vai ziemas riepām. Izvēle riepās ir gana plaša gan vissezonas, gan ziemas, gan radžotajām riepām, atliek tikai izvēlēties sev vispiemērotākās. Atceramies, ka ziemas riepas ir obligātas no 1.decembra, riepas ar radzēm ir atļauts likt no 1.oktobra, riepu protektoram ir jābūt vismaz 4mm. Lai ziema nepārsteigtu nesagatavotus, lai izvairītos un iespējamām avārijām un lieka stresa, kā arī, lai pēdējā brīdī nav jāstāv mega garās rindās pie autoservisa uz riepu maiņu- padomā par to savlaicīgi.

Everest Auto komanda novēl drošus rudens izbraucienus, lai arī kur Jūs dotos- izbaudīt zelta rudeni Latvijas skaistajās pilsētas vai vērot lauku ainavas ar fonā dziedošiem gājputniem, kuri dodas prom uz siltākām zemēm.
Menu
Valoda
Vēlmju saraksts Profils 0 Grozs
Tālrunis:
+371 27275958
Telegram